Oleje do drewna. Dlaczego powinniśmy ich używać?

oleje do drewna 2022

Obecnie na rynku można spotkać i nabyć różne oleje do drewna. Niezwykle istotne jest jednak to, aby wybrany produkt posiadał odpowiednie właściwości. Jednymi z nich są oleje do drewna OSMO. Ta marka oferuje dodatkowo różne produkty przeznaczone do ochrony drewna nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz. Spośród najważniejszych zastosowań powłok OSMO można wskazać m.in. na: pielęgnację drewna i jego impregnację oraz konserwację czy też ochronę drewnianej powierzchni.

Oleje do drewna OSMO – dlaczego są zalecane?

Oleje do drewna OSMO wyróżniają się na tle innych produktów cennymi właściwościami. Nadają one naturalny wygląd drewnianej powierzchni i jednocześnie pozwalają drewnu swobodnie „oddychać” nawet przez wiele lat. Pomalowana powłoka olejem OSMO jest odporna na wszelkie warunki zewnętrze i wewnętrze, takie jak: brud, kurz, ścieranie itd. Warto zwrócić uwagę, iż oleje do drewna OSMO posiadają właściwości hydrofobowe.

Oleje do drewna KOOPMANS zapewniają intensywną ochronę oraz głęboką impregnację. Niezwykle istotne jest również to, iż te produkty gwarantują wysoką ochronę przed ewentualną biodegradacją w systemie wraz z technicznym impregnatem. Efekt pokrycia drewnianej powierzchni można uzyskać już po pierwszym bądź drugim nałożeniu warstwy preparatu. Warto zwrócić uwagę, że w renowacji wcale nie trzeba wcześniej danego materiału szlifować i zdzierać z niego poprzedniej warstwy. Z marką OSMO można oszczędzić zatem nie tylko czas, ale również pieniądze.

oleje tarasowe

Oleje tarasowe OSMO

Oleje tarasowe marki OSMO zasługują na szczególną uwagę. Zawierają one wysoką zawartość naturalnych olejów roślinnych, a także odpowiednio dobranych naturalnych pigmentów.

Olej tarasowy OSMO podczas malowania wnika głęboko w wewnętrzną warstwę drewna i reguluje jego wilgotność i kurczenie się, a także redukuje pęcznienie. Połączenie właściwej impregnacji drewna z naturalnymi pigmentami zapewni piękny wygląd danej powierzchni.

Zalecane oleje tarasowe OSMO służą przede wszystkim do zabezpieczenia oraz odnawiania posiadanej barwy wywodzącej się z egzotycznych gatunków drewna. Można je również zastosować do drewna, które jest impregnowane ciśnieniowo, np. sosna lub świerk. Olej tarasowy OSMO działa niczym impregnat, a co istotne – nie łuszczy się i nie odpryskuje.

Wosk twardy OSMO

Wosk twardy OSMO to idealne rozwiązanie dla parkietów bądź drewnianych podłóg, które są szczególnie narażone na obciążenia. Dzięki niemu olejowanie staje się łatwe i przede wszystkim wydajne, co jest bardzo ważne przy obecnie rosnących cenach. Wosk twardy OSMO sprawia, że drewno zachowuje swój naturalny odcień i jest odporny na wodę, ścieranie itd.

Stosując wosk twardy OSMO użytkownik chroni środowisko, dlatego że ten produkt jest ekologiczny. Dodatkowo to preparat pozbawiony biocydów i środków konserwujących. Wosk twardy OSMO można stosować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.

wosk twardy OSMO

Oleje do drewna – podsumowanie

Oleje do drewna OSMO to profesjonalne produkty przeznaczone do ochrony drewna. Dzięki nim zarówno tarasy, elewacje, fasady, płoty i wiele innych mogą przez długi okres czasu wyglądać pięknie i naturalnie. Wysokiej jakości preparaty opierające się na oleju lnianym zapewniające wydajność są zdecydowanie lepsze w porównaniu ich do standardowych farb do drewna oferowanych przez konkurencję na obecnym rynku. Olej lniany podkreśla także naturalną strukturę drewna. Warto zatem postawić na jakość, aby uzyskać zamierzone efekty. Produkty marki OSMO są łatwe w aplikacji, dzięki czemu każdy poradzi sobie z nimi bez żadnego problemu.

Po więcej szczegółów zapraszamy na sklep naszego Partnera: www.timbermarket.pl

Możesz również polubić