Pikowany Velvet najlepszą tkaniną dla dzieci

pikowany velvet tkanina dla dzieci

Tkanina pikowany velvet jest już powszechnie dość popularna. Wybierają ją przede wszystkim rodzice małych dzieci. Jej liczne zalety wpływają na nieustannie rosnący popyt przez wzrastającą liczbę konsumentów. Jakie właściwości posiada velvet pikowany? Do czego najlepiej sprawdzi się tego typu tkanina i czym ona charakteryzuje się?

Pikowany velvet dla dzieci

Niewątpliwe jest, że dziecięce tekstylia muszą być przede wszystkim miękkie i przyjemne w dotyku. Nawet najdrobniejsze wzory dodają pięknego uroku dziecięcym produktom. Pikowany velvet właśnie taki jest.
Tkanina velvet pikowany jest produkowany tylko z poliestrowych włókien. To jest jednostronna tkanina posiadająca wzory o różnych kształtach, jak np. serduszka, romby itp. Są one maszynowo pikowane ze 100 g miękkim hipoalergicznym wypełnieniem i flizeliną stanowiącą spodnią warstwę. Warto zwrócić uwagę, że poliestrowe nici są odporne na ewentualne zerwanie.

Pikowany velvet posiada certyfikat Oeko-Tex potwierdzający jej bezpieczeństwo choćby dla dzieci z wrażliwą skórą albo skłonną na wszelkich alergii skórnych.

velvet pikowany

Tkanina velvet pikowany i jej zastosowanie

Powszechnie velvet pikowany wykorzystuje się do uszycia kocyków dla najmłodszych. Można go zastosować również do produkcji śpiworków, ochraniaczy do łóżeczek czy nawet miękkich mat edukacyjnych.

Tkanina velvet pikowany nadaje się także dla dorosłych, gdyż świetnie sprawdzi się on jako dodatek do wyposażenia pokoi. Można z niego uszyć poduszki albo wykonać obicia na łóżka i krzesła. W sypialni pięknie prezentuje się także narzuta na łóżku wykonana z velvetu pikowanego.

Pikowany velvet jest zatem stworzony dla tych, którzy pragną wprowadzić elegancję do swoich wnętrz za pomocą tak szlachetnej tkaniny. Jak widać – tego typu tkanina posiada wszechstronne zastosowanie. Ograniczać nas może zatem tylko wyobraźnia.

Velvet pikowany i jej zalety

Velvet pikowany jest przede wszystkim delikatny. Dzięki niemu można dbać o swoje dzieci w najbardziej możliwy sposób. Ta bezpieczna tkanina może występować również w postaci grubszego materiału ze względu na aż trzy warstwy ze względu na dodatkowe ocieplenie.

W przeciwieństwie do innych, tkanina pikowany velvet posiada niepowtarzalną strukturę. Velvet pikowany jest przede wszystkim pluszowy, co podwyższa tylko jego walory estetyczne. Tego typu tkanina jest nie tylko elegancka, ale również subtelna. Występuje ona w licznych wzorach i kolorach. Dzięki temu każdy konsument wybierze coś odpowiedniego nie tylko dla siebie, ale także dla swoich najbliższych. Tkanina velvet pikowany pomoże stworzyć piękne wnętrze każdego pomieszczenia, w którym będzie się znajdować.

pikowany velvet

Kolejną zaletą jest to, że pikowany velvet jest niezwykle łatwy w codziennej pielęgnacji. Zabrudzenie wystarczy przetrzeć mokrą ściereczką, a ewentualne okruszki można delikatnie zdjąć za pomocą końcówki z odkurzacza. Produkty wykonane z tkaniny velvetu pikowanego można prać w pralce, jednakże należy pamiętać, że temperatura nie może przekraczać 30 stopni. Niezwykle istotne jest również to, że pikowany velvet nie jest podatny na mechacenie się albo rozciąganie.

Pikowany velvet – podsumowanie

Pikowany velvet jest coraz częściej wybierany przez konsumentów. Rodzice mogą wybierać spośród licznych kolorów i wzorów znajdujących się na tkaninie. To wpływa m.in. na estetykę produktu. Tkanina velvet pikowany jest w pełni bezpieczny, więc świetnie nadaje się m.in. do produkcji dziecięcych tekstyliów. Przyciąga ona uwagę choćby atrakcyjnym wyglądem.

Po więcej szczegółów zapraszamy na witrynę naszego Partnera: Minky Minky – Velvet Pikowany

Możesz również polubić