Kokony dla noworodka. Co warto o nich wiedzieć?

kokony dla noworodków

Kokony dla noworodka to jeden z najczęściej wybieranych produktów podczas kompletowania wyprawki dla maluszka. Na uwagę zasługuje również smoczek dla dziecka BIBS oraz kocyki bambusowe dla noworodka. Czym wyróżniają się te produkty na tle innych? Dlaczego rodzice zwracają akurat na nie szczególną uwagę? Maluszek potrzebuje wielu produktów, jednakże kokony i kocyki to podstawowy asortyment, który przydaje się od urodzenia i wiele osób wykorzystuje je już w szpitalu. Warto wiedzieć, co najczęściej wybierają inni rodzice i dlaczego. Opinia innych jest niezwykle ważna.

Kokony dla noworodka i ich charakterystyka

Kokon dla noworodka inaczej nazywa się gniazdkiem ze względu na swój wygląd. Otula on maluszka i jednocześnie ogranicza jego przestrzeń, dzięki czemu dziecko czuje się w nim niczym w brzuszku swojej mamy.

Kokony dla noworodka gwarantują bezpieczeństwo. Warto zwrócić uwagę, aby były one wykonane wyłącznie z wysokogatunkowych materiałów. Dobrze jest, kiedy brzegi są miękkie i wypełnione antyalergiczną i sprężystą silikonową kulką. Pomimo tego, iż otulacz można formować sznureczkiem to zachowuje on wciąż swoją pożądaną formę.

Kokony dla noworodków można wykorzystać jeszcze do około 7 miesiąca maluszka. Stanowią one świetną przestrzeń do bezpiecznej zabawy. Dziecko może w nim nie tylko leżeć, ale również ćwiczyć wykonywać swoje pierwsze ruchy. Po rozwiązaniu sznurków, otulacz można wykorzystać jako przewijak. Można stwierdzić, że ten produkt rośnie wraz z dzieckiem.

kokony dla noworodka

Kocyki bambusowe dla noworodka

Kocyki bambusowe dla noworodka są miękkie i przyjemne w dotyku, a co najważniejsze – delikatne dla nawet najbardziej wrażliwej skóry maluszka. Można ich używać przez cały rok, niezależnie od pogody. Kocyki bambusowe idealnie pochłaniają wilgoć. Spośród ich cennych właściwości należy zwrócić szczególną uwagę, że te kocyki są antybakteryjne i antyalergiczne. Bambus jest na tyle bezpieczny, iż można go używać już od pierwszych dni dziecka.

Kocyki bambusowe dla noworodka stanowią alternatywę dla poliestrowych produktów. Otulają one ciało i regulują ciepło. Dzięki temu maluszek nie przegrzeje się. To również ekologiczne rozwiązanie, dlatego że bambus jest biodegradowalnym materiałem. Wiskozę bambusową wytwarza się z rośliny, która naturalnie występuje w przyrodzie. Do uprawy bambusa nie stosuje się środków ochrony roślin, a to w znacznie mniejszym stopniu zagraża otaczającemu nas środowisku.

kocyki bambusowe dla noworodka

Smoczek dla dziecka BIBS

Jednym z często wybieranych asortymentów jest smoczek dla dziecka BIBS. To duńska marka oferująca produkty tworzone wyłącznie z organicznego kauczuka hevea. Jest on antytoksyczny i antyalergiczny – zatem w pełni bezpieczny dla najmłodszych. Smoczek dla dziecka BIBS można używać już od pierwszych dni. Wyróżnia się on stylem retro, dzięki czemu przyciąga uwagę już swoim wyglądem.

smoczek dla dziecka BIBS

Podsumowanie

Kokony dla noworodka są bardzo praktyczne, ale warto wiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru odpowiedniego produktu dla swojego maluszka. Niezwykle ważne jest, aby wybrać wyłącznie asortyment wykonany z certyfikowanych materiałów. Zaleca się stosowanie bawełnianego kokonu dla dziecka – świetnie wchłania wilgoć i jest higroskopijny. Maluszek mając kontakt z taką tkaniną nie odczuje dyskomfortu związanego  z przegrzewaniem się bądź poceniem. Kocyki bambusowe dla dzieci również są zalecane ze względu na swoje niezwykle cenne właściwości. Wybierając smoczek marki BIBS, rodzice chronią już środowisko naturalne.

Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego Partnera – BabyGrowikar.pl

Możesz również polubić