Kamery Online. Gdzie oglądać?

kamery Online

Widok z kamery online z transmisją na żywo to bardzo dobry sposób na reklamę swojego biznesu. Nieważne czy to urząd, hotel, pensjonat, wyciąg narciarski, czy jakikolwiek obiekt turystyczny – za każdym razem jeśli obraz z kamery na www będzie pokazywał np. pogodę – zawsze znajdzie się wiele osób chcących zobaczyć aktualny widok. Kamera online z widokiem na Twój biznes to dobry pomysł na skuteczną reklamę.

Kamera online na żywo – im wyżej tym lepiej

Gdzie zainstalować kamerę aby cieszyła się dużym powodzeniem?
Najlepsze widoki to oczywiście widoki na góry, morze, duże skrzyżowania, panoramy miast i miejscowości.  Generalnie można stwierdzić: każdy widok, który obejmuje swoim zasięgiem duży obszar, powinien cieszyć się sporym zainteresowaniem.

Istotnym elementem planowania miejsca instalacji kamery jest wysokość zamontowania kamery. Wyobraźmy sobie turystów. Praktycznie zawsze, będąc w nowym miejscu, poszukują lokalizacji z których będzie jak najwięcej widać. Za każdym razem, gdy wyjeżdża się na wysokie piętra wieżowca od razu wzrok kierujemy „za okno” zachwycając się widokami. Podobnie jest z kamerami na żywo. Niektórzy podświadomie, bardzo często wracają do widoków na żywo z kamer aby zobaczyć widok „z góry”.

Widok z kamery online – to już moda czy obowiązek?

Dlatego należy to wykorzystać. Praktycznie każda telewizja zarówno „śniadaniowa” oraz „informacyjna” posiada w swoich programach momenty z widokami z kamer na żywo. Statystyki wyraźnie wskazują – widoki z kamer cieszą się coraz większą popularnością. Każdy, kto zainwestuje w taką formę promocji, wcześniej czy później będzie miał coraz większą odwiedzalność. W szczególności, jeśli jest to np. hotel w miejscowości, do której planuje się wyjazdy tzw. „weekendowe”.

Instalacja obrazu z kamery online na www – koszty finalne

Koszt całej inwestycji to sprzęt z utrzymaniem strumienia na serwerze strumieniującym + instalacja (niejednokrotnie dziecinnie łatwa, „do ogarnięcia” przez każdego, kto potrafi wpiąć wtyczkę do zasilania oraz ma znajomego np. konserwatora – który wie jak zamocować np. szafkę na ścianie).

Kompletny, skonfigurowany,  gotowy do uruchomienia zestaw wraz z rocznym abonamentem (utrzymanie strumienia na serwerze)  to koszt rzędu ok. 1200 zł. Odnowienie abonamentu na kolejny rok to już tylko połowa kwoty czyli około 600 zł. Jak widać już za około 50 zł/m-c (1 klient, wykupujący 1 nocleg) możemy mieć świetną, nowoczesną reklamę naszego obiektu.

kamery online webcam

Kamera na stronę www to „samonapędzająca” się reklama

Dlaczego? Wystarczy obok odtwarzacza umieścić przycisk „UDOSTĘPNIJ na Facebooku” lub „POLEĆ ZNAJOMYM„… aby uzyskać efekty, których często nie osiągniemy nawet płacąc reklamę typu „linki sponsorowane”. Reklama przekazywana przez znajomych jest najmocniejszą formą promocji. I do tego nie trzeba nikogo przekonywać. Polecamy tego typu rozwiązanie 🙂

A jeśli chcecie mieć możliwość oglądania kamer online z całego świata – bez wychodzenia z domu, zapraszamy na stronę naszego Partnera: WebCamOnline – Kamery Online

Możesz również polubić